חדש! כל התוכניות של חלי ממן זמינות לרכישה באתר!!

אורח חיים בריא צעד אחר צעד

כשאנחנו מדברים על אורח חיים בריא אנחנו מדברים על אוסף של הרגלים והתנהגויות המשפיעות על הבריאות הפיזית והנפשית שלנו, הכוללים שמירה על תזונה מאוזנת, פעילות ספורטיבית סדירה, שמירה על משקל גוף תקין והפגת מתחים וסטרס. גם מניעת עישון ושינה איכותית מהווים חלק חשוב מאורח חיים בריא, ויש להם השפעה ישירה על היכולת שלנו לאמץ סגנון חיים בריא ולהתמיד בו.

לסגל לעצמנו אורח חיים בריא
לסגל לעצמנו תזונה נכונה ובריאה יותר | חלי ממן

למה חשוב לשמור על אורח חיים בריא?

לאימוץ סגנון חיים בריא יש השפעה משמעותית על איכות החיים שלנו הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. סגנון החיים הבריא מאפשר לנו לשפר את איכות החיים ואת תחושת ה- well being לטווח הקצר, אך גם מביא אתו יתרונות ארוכי טווח כגון עלייה בתוחלת החיים, הפחתת הסיכון למחלות כרוניות ושיפור איכות החיים הכוללת.
מחקרים רבים שנערכו ברחבי העולם מוכיחים חד משמעית כי תזונה נכונה בשילוב עם  well beingמאפשרים שמירה על הגוף מפני מחלות ותורמים לאריכות חיים.

גברים ונשים שאימצו סגנון חיים בריא נהנו משנים ארוכות יותר ללא תחלואה כרונית משמעותית במחלות לב וכלי דם, סרטן וסוכרת, צמצמו בעשרות אחוזים את הסיכון לתמותה מסרטן וממחלות לב וכלי דם, ונהנו מתוחלת חיים גבוהה הארוכה לפחות בעשור מהממוצע באוכלוסייה.

הקפדה על סגנון חיים בריא נמצא כבעל השפעה גם על אנשים שכבר פיתחו מחלות כרוניות.

מהו אורח חיים בריא ומהם מרכיביו?

אם תשאלו את האדם הממוצע ‘מה זה אורח חיים בריא’ סביר להניח שתקבלו תשובה המתייחסת בעיקר לתזונה נכונה ופעילות גופנית.  בקרב אנשי המקצוע נהוג להתייחס לחמישה מרכיבים שונים, המשלימים אחד את השני:

שמירה על משקל גוף תקין – מניעתם של משקל עודף והשמנה באמצעות תזונה בריאה והקפדה על פעילות גופנית סדירה הן הבסיס לאורח חיים בריא. משקל שנחשב תקין הוא BMI של 18.5 עד 25.

אורח חיים בריא ופעילות גופנית – פעילות גופנית סדירה תורמת לשיפור איכות החיים ולמניעת מחלות. כחלק משגרת חיים בריאה מומלץ להקפיד על לפחות 150 דקות בשבוע של פעילות גופנית מתונה, אותן יש לפרוס לאורך כל השבוע.

הפגת מתחים וסטרס – לחץ וסטרס משפיעים עלינו נפשית ופיזית, ועלולים להעלות את הסיכון לתחלואה כרונית משמעותית. היכרות עם התסמינים הפיזיים והנפשיים הנלווים ללחץ, מסחרחורות והזעת יתר, דרך שינויים במצבי הרוח ועד לדיכאון וחרדה, יאפשרו לכם לזהות את מקור הלחץ ולפעול להורדת והפגת המתח.

מדיטציה

הקפדה על איכות השינה – הקשר בן איכות השינה לבין בריאות כבר ברור וידוע ומגובה במחקרים רבים. חסר בשעות שינה עלול לפגוע בבריאות ע”י החלשה של המערכת החיסונית שלנו, פוגע בחילוף החומרים ומעלה את הסיכון להשמנה. חשוב להקפיד על 6 עד 8 שעות שינה מדי לילה. על מנת ליהנות משינה רציפה ובריאה מומלץ להימנע מארוחות כבדות, עישון ושתיית משקאות המכילים קפאין כארבע שעות לפני השינה.

תזונה בריאה – אין צורך להסביר יותר מדי על הקשר בין אורח חיים בריא ותזונה. לתזונה שלנו יש השפעה ישירה על כל המרכיבים לאורח חיים בריא והיא זו שמסייעת לנו בהשגתם – תזונה תקינה תאפשר לנו לשמור על משקל גוף תקין, תסייע לנו בהפגת מתחים וסטרס ואפילו תשפיע על איכות השינה שלנו.

טיפים לאורח חיים בריא ותזונה נכונה:

הגבלת כמות השומן – המזון שאנו צורכים כולל בתוכו מספר סוגים של שומן. בבחירת התפריט שלנו יש לדאוג שכמות השומן היומית לא תעלה על יותר 30% מצריכת הקלוריות היומית, ולהעדיף מזונות הכוללים שומן בלתי רווי (המצוי בשמן זית, אבוקדו אגוזים ושמן קנולה) על פני צריכת שומן רווי. את שומן הטראנס, הקיים בדרך כלל במזונות מעובדים, יש לנסות ולהשאיר לחלוטין מחוץ לתפריט, ובכל מקרה שלא יעלה על 10% מצריכת הקלוריות היומית, מכיוון שהוא נוטה להצטבר בדפנות כלי הדם ולגרום לבעיות בכלי הדם.

הגבלת כמות המלח – צריכת מלח צפויה להוביל לירידה בתחלואה במחלות לב וכלי דם ולסייע במניעת יתר לחץ דם, כל עוד היא מוגבלת לכמות נמוכה מ-5 גרם ליום. חשוב לזכור שרוב המלח לא מגיע אל גופנו מהמלח שאנחנו מוסיפים לאוכל, אלא דרך מזון מעובד שאנו צורכים כמו חטיפים, מרקים ותבשילים.

שילוב פירות וירקות  – ההמלצה למבוגרים היא לצרוך כמה שיותר ירקות ופירות. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי פירות רבים מכילים כמות גבוהה של סוכר ולכן חמש מנות ירק ליום, במידת האפשר בצבעים שונים, בשילוב עם 3 מנות פרי, מהוות את הצריכה היומית המומלצת ללא צריכה מרובה של סוכר פירות.

שתיית מים – שתית מים חשובה לפעילות תקינה של כל מערכות הגוף. חשוב להקפיד על שתיית מים לאורך כל היום, ובמידת האפשר לצמצם שתיית מיצים טבעיים ולהימנע ממשקאות ממותקים.

בשר  – מומלץ להמעיט ככל האפשר בצריכת בשרים עתירי שומן, בעיקר בשר מעובד, ולהתמקד בדגי ים, המהווים מקור טוב לחלבון ולחומצות שומן בלתי רוויות מסוג אומגה 3.

איך לנהל אורח חיים בריא?

אנו חיים בעידן בו התשובה לשאלה זו נגישה לכל אחד. בעבר מושגים כמו שומן טראנס, אכילת פירות וירקות בחמישה צבעים ואפילו משמעות העישון לא היו מוכרים, ורק אנשי מקצוע כמו רופאים ריכזו אצלם את הידע ונתנו הנחיות כלליות ולא תמיד ישימות כמו “אתה חייב לרדת במשקל!!!” מבלי להסביר איך.

על אף שפע המידע בנושא, אנשים רבים עדיין מתפתים ונגררים לפתרונות בזק אופנתיים כמו אתגרי דיאטה שונים או הנחיות לא מקצועיות ושגויות לרוב כמו המלצה מוגזמת לצריכת אבקות חלבון וכדומה, או לקיצוניות שניה בצורת זניחת הרעיון לקיום סגנון חיים בריא שנתפס כבלתי ישים בחיים הרגילים ומתאים רק ל”משוגעים לדבר”.

איך שיטת חלי ממן עוזרת לקיים ולשמור על אורח חיים בריא ותזונה נכונה?

שיטת חלי ממן נועדה להקנות לנו הרגלים נכונים של תזונה בריאה על מנת ליצור שינוי אמיתי וקיום סגנון חיים בריא. השיטה מאפשרת הקניית הרגלים ושמירה על כללי אורח החיים בריא לאורך זמן והיא נחשבת פתרון מתאים למתקשים לרכוש הרגלים התנהגותיים מאוזנים.

בשיטה קיים ליווי התנהגותי הכולל קבלת כלים להתאמת התזונה לחיי היום יום כמו אכילה בסופי שבוע, יום מחוץ לבית, חגים ואכילה בבתי קפה וכדומה. כמו כן, ניתנים טיפים לאורך חיים בריא אשר מאפשרים את התאמת התזונה למכלול המצבים רגשיים המשפיעים על האכילה.

יש בשיטה גמישות רבה המתאפשרת דרך מגוון רחב של מתכונים טעימים, המשתלבים בכל התפריטים. בנוסף, השיטה מציעה מגוון תחליפים לכל הארוחות והתאמה למגוון רחב של אנשים ומצבים רפואיים כמו העובדים במשמרות, נשים מניקות, טבעונים, אנשים עם אי סבילות ללקטוז וכדומה. כל אלו מאפשרים לכל אחד להתאים את עצמו לשיטה ולהצליח בתהליך הירידה הכה מיוחל.

 

השיטה בנויה כך שלא רק תרדו במשקל אלא תנחילו לעצמכם הרגלי תזונה נכונה ובריאה יותר, שתאפשר לכם לשמור על המשקל הרצוי בקלות ולאורך זמן (לתמיד!)

כמובן בהתאם להמלצות משרד הבריאות, השיטה מעודדת אכילה מאוזנת מכל אבות המזון ביחסים הנכונים, הגבלת מזון מתועש ופיתוח אכילה מודעת. ישנו גם דגש על שתיית מים מספקת. כיוון שמנגנון הצמא והרעב קרובים זה לזה במוח, אנחנו מפרשים צמא כרעב. כך במקום ללכת לשתות כוס מים, אנחנו מחפשים לנשנש משהו. ברגע שנשתה בצורה מסודרת וקבועה לאורך היום, הצורך שלנו לנשנש יפחת. בשיטת חלי ממן, אנו נעזרים ברישום אכילה תוך התייחסות בריאה לתהליך, שינוי הדרגתי ולא בשיטת הכל או לא כלום, זוהי תזונה נכונה ובריאה פר אקסלנס.

שיטת חלי ממן

מהי שיטת חלי ממן?
שיטת חלי ממן נועדה להקנות לנו הרגלים נכונים של תזונה בריאה על מנת ליצור שינוי אמיתי וקיום סגנון חיים בריא
בעזרת שיטת חלי ממן, מתאפשרת ירידה מדודה במשקל אשר בזכותה ניתן יהיה לשמור על המשקל לאורך זמן. עקרונות אלה מאפשרים לכל אחד להתאים את עצמו לשיטה ולהצליח בתהליך הירידה הכה מיוחל.

האם שיטת חלי ממן עובדת?
בהחלט! אם מקפידים על קיום כל הכללים, מגיעים למפגשי הקבוצות, מיישמים את הטיפים וההוראות של המנחים והמנחות ונשקלים, גם לך השיטה תעבוד, והכי חשוב- תסגלי לך הרגלים של תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

למה שיטת חלי ממן עדיפה על שיטות הרזיה אחרות?
לא אמרנו שאין עוד שיטות שעובדות.
כל אחד צריך לאמץ את השיטה שיותר מתאימה לו.
בחלי ממן אנו מאמינות כי אין הוקוס פוקוס! אנו מקפידים על שינוי אמיתי בהרגלים ובאורח החיים הבריא ולכן יחד עם הניסיון הרב שלנו, אחוזי ההצלחה וההתמדה אצלנו הם מהגבוהים ביותר.

אז איך בעצם להתחיל אורח חיים בריא? השלב הראשון הוא להירשם לתוכנית של חלי ממן. השלה השני הוא להתחיל ליישם את כל הכלים והטיפים שתקבלי והתוצאות כבר יגיעו.

איך נרשמים?

מצטרפים כאן בטופס הזה

אורח חיים בריא מצגת להורדה

אורח חיים בריא מאפשר לנו לשפר את איכות החיים ולשמור על מצב בריאותי ונפשי מאוזן.

לצפייה במצגת אורח חיים בריא לחצו כאן >>

קטגוריות: בריאות

    כתבות נוספות

    דברו איתי
    Whatsapp icon
    Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
    נגישות