חדש! כל התוכניות של חלי ממן זמינות לרכישה באתר!!
banner

שלום לך, אני חלי ממן

נעים להכיר, אני חלי. בת 47, מתגוררת בבוסתן הגליל, נשואה למיקו (בסוד אספר לך שהוא המנוע שלי!) ואם לארבע בנות מקסימות, בנות שהן גם החברות שלי וגם הקבינט שלי. הן רואות הכול ולא מפחדות להגיד לי מה הן רואות, הן ההשראה שלי ומנוע הצמיחה שלי: לי, גל, טל ויובל.

אני מכירה דיאטות מגיל צעיר. מה לא ניסיתי… אני מכירה את הלופ האינסופי הזה, של לנסות לאכול פחות, להצליח כמה ימים או שבועות ושוב לחזור להרגלים הישנים. אני מכירה איך בכל פעם חוזרת לה האמונה שהנה, עכשיו אני אעשה זאת, ואחר כך הכישלון הצורב שמגיע עם ביקורת עצמית, אשמה… בושה…

באיזשהו שלב הפסקתי להאמין שזה יכול לקרות לי בכלל. גדולה נולדתי וגדולה אשאר! זו ההחלטה שהוטבעה בי ואיתה התבגרתי.

***

הסיפור שלי דומה לסיפור של אנשים רבים בתרבות השפע, שבה מצד אחד מקדשים רזון וגוף אידיאלי ומצד שני מפתים ומוכרים אוכל בלי סוף. כך יוצא שאנחנו נמצאים במאבק אינסופי בין הרצון לאכול את כל ההיצע האדיר ובין הרצון להיות רזים.

המאבק הזה משפיע על כל זירות חיינו. הכמיהה לרזון צובעת את החיים שלנו בצבעים של חוסר הערכה, חוסר ביטחון, ביקורתיות ובושה, ופעמים רבות מונעת מאיתנו, במודע או שלא במודע, לחיות חיים מאושרים. 

הסיפור שלי התחיל בגיל 12. הייתי ילדה ממוצעת, לא שמנה מדי ולא רזה מדי. בחופש הגדול השמנתי בקטנה, 3-2 ק”ג. אני חייבת להודות שאני, בתור ילדה, לא ממש שמתי לב לזה, עד כשאחת השכנות ‘הנחמדות’ אמרה לי: “וואו, חלי, איך השמנת!” המשפט שלה הרגיש כמו חץ בלב. הוא הוביל אותי למודעות השמנה ולדיאטת הכאסח הראשונה שלי.

כן, הייתי רק בת 12!

הגיל שבו נכנסתי ללופ הדיאטות הוא גיל רגיש, גיל שבו מתחיל העניין בבני המין השני.

ירדתי במהירות במשקל. כולם החמיאו לי שרזיתי וזה שימח אותי, אבל לא היה לי מושג כמה מהר אעלה חזרה. וכשעליתי במשקל – לקחתי את זה קשה.

תמיד הייתי ילדה יפה ותוססת, אבל בשלב הזה מתחת לילדה השמחה והתוססת נכנס המאבק. המאבק הזה שמי שקורא אותי מכיר אותו טוב מאוד.

לו היה מי שידריך אותי אז הייתי יכולה ללמוד איך לאמץ הרגלי אכילה נכונים, ולא הייתי נכנסת למעגל ההשמנה המטורף.

אף אחד לא נולד עם עודף משקל של 30 ק”ג.

כולם מתחילים באותם 3-2 ק”ג. קצת יורדים, קצת עולים, שוב יורדים, וכך נכנסים לסחרור שהולך וגדל. אם יורדים מהר – עולים מהר, ובלי להרגיש מתחילים לחיות במצב מתמיד של דיאטה.

 

שנים ארוכות יעברו עד לרגע המכונן שבו חזרה האמונה לחיי, האמונה שנדרסה עם השנים והכישלונות.

הרגע המכונן הזה קרה כשראיתי אישה שלא ראיתי הרבה שנים ופשוט לא זיהיתי אותה. כשאמרו לי מי היא, הייתי בשוק. הסתכלתי עליה בהשתאות. ראיתי איך כל הגוף שלה התכווץ, הסתכלתי על הידיים שלה… אפילו הידיים שלה נהיו רזות יותר.

זה היה רגע כזה שבו כל הגלגלים במוח זזים למיליון כיוונים, רגע שבו נוצרת אמונה חדשה.

זה הרגע שבו אני מבינה: ירידה במשקל היא אפשרית. מהרגע הזה אני מוצאת את עצמי בקבוצת תמיכה לירידה במשקל, ובעזרת התמיכה שאני מקבלת שם אני מצליחה, פשוט מצליחה פעם אחת ולתמיד, להוריד 30 ק”ג ולשמור עליהם!

וואו! איזה הישג, לא ייאמן! אנשים סביבי מתחילים להגיב ומבקשים ממני עזרה. אמא שלי, שהיא המנטורית אהובה, מגייסת שש בנות, ובסלון הביתי שלנו הן מתחילות לרזות. שש הבנות הופכות לשלושים ונפתחת עוד קבוצה, ועוד קבוצה, ועוד אחת…

היום אני יודעת שיכולתי להימנע מהמאבק שניהלתי עם המשקל, שיכולתי להימנע מכל כך הרבה כאב וקושי.

היום אני יודעת שאם אני עשיתי זאת, כל אחד יכול. זה דורש ידע מקצועי, זה דורש עבודה מנטלית ורגשית לחיזוק האמונה וההערכה העצמית, וכיוון שזה לא מסע של יום אחד זה דורש הרבה-הרבה תמיכה.

את רשת קבוצות התמיכה לירידה במשקל ואורח חיים בריא שלי ייסדתי בשנת 2000, על סמך עקרונות ההצלחה האישית שלי. מאז אנחנו מדריכים נשים וגברים מכל רחבי הארץ ובתוכנית הדיגיטלית.

כבר יותר מ-400 קבוצות תמיכה פרונטליות ותוכניות ליווי ותמיכה דיגיטליות מלאות בכל טוב, עם 140 מנטורים ברחבי הארץ ובדיגיטל שעברו בעצמם את התוכנית.

הפלא הזה גדל וצומח כבר יותר מ-20 שנה.

כבר יותר מ-20 שנה חלפו מהרגע שבו פגשתי אישה שהשתנתה.

כבר יותר מ-20 שנה של אמונה בעצמי, שהתגבשה עם כל קילו מה-30 שירדתי.

כבר יותר מ-20 שנה חלפו מאז ימי הקבוצות בסלון הבית, אז ראיתי שכל אחד יכול.

20 שנה של ניסיון בתמיכה בתהליך ירידה במשקל.

השיטה שאני מקדמת דוגלת באכילה מאוזנת, שמלמדת אותך לאכול במידתיות מהכול. היא מלמדת אותך להימשך למזונות שעושים טוב לגוף שלך. טוב של קלילות, טוב של אהבה.

בחלי ממן יש צוות של דיאטניות, מנטורים ותומכי הרזיה שמלווים את המשתתפים לאורך כל הדרך ועוזרים לכל אחד ואחת למצוא את הידיעה שזה אפשרי. אנחנו מבינים שזה מסע עם עליות וירידות ולכן נמצאים איתך בכל צעד וצעד, מזכירים לך לחזור למסלול הנכון, כדי שאף אחד, אף אחד – לא ישכח שהוא יכול!

יחד נגיע אל היעד שלך.

אני רוצה שינוי

וידאו - חלי ממן

עוד קצת על חלי ממן

כשאנחנו מגיעים לרגע שבו אנו מחליטים לעשות שינוי

״ביום שתקבלי את האומץ לומר “לא” לדברים הקטנים, תקבלי כוח לומר “כן” לדברים הגדולים. בכישרון רגיל ובהתמדה עקבית, תשיגי את היעד שלך, שהוא – להרגיש טוב עם עצמך. אני לא מאמינה ברזון. הדבר החשוב ביותר הוא ההרגשה הפנימית של כל אחד ואחת מאיתנו, חשוב ללמוד לחיות עם הגוף שלנו, לאהוב אותו ולא להתעסק באובססיביות בלהיות רזה. אני מאמינה שצריך להתמקד בשינוי החשיבה ובניסיון לראות את חצי הכוס המלאה. גם כשנופלים חשוב להפיק מכך לקחים ולהמשיך הלאה. מעידה היא רק מעידה ואין צורך להנציחה. אני מאמינה שכדי להשיג משהו בחיים צריך לחלום עליו, לתכנן איך משיגים אותו ולאסוף את כל הכוחות שלנו על מנת להשיגו. אני מאמינה שלכל אחד ואחת מכם יש את היכולת להגיע ליעד הנכסף. כבדו את עצמכם והפסיקו להילחם בגופכם, התמקדו בתכונות החזקות שלכם וצאו לדרך״.

  1. הכח שביחד – הרבה יותר קל להצליח כשיש ליווי מקצועי וצמוד שמחזק ומפרגן.
  2. חשיבה אופטימית וחיובית תורמת לתהליך. שחררו את העבר ותתחילו לאהוב את עצמכם.
  3. דאגו לנקות את הבית מ’ידידים’ לא רצויים, היעזרו ברשימת הקניות המומלצת על מנת להתמודד מול הפיתויים.
  4. שתו לפחות 12 כוסות מים ביום – מסייעים בתהליכי העיכול ומנקים את הגוף מרעלים.
  5. האוכל חייב להיות זמין, מזמין וטעים, סגלו לעצמכם 6 ארוחות לאורך היום.
  6. לא לדלג על ארוחת הבוקר – היא מאזנת סוכר, מגבירה את חילוף החומרים ומסייעת בשריפת השומנים.
  7. ספורט – הליכה, באוויר הפתוח, מרעננת ובריאה.
  8. מנה מותרת – מנת פינוק שהכרחית לתהליך ההרזיה. צום והתנזרות הנם מתכון להשמנה. מותר להנות ממאכל אהוב בלי רגשות אשמה אחת לשבוע.
  9. פסק זמן – רגע לעצמך לפינוקים אחרים.
  10. אנחנו לא מאמינים בקסמים, ולא בקיצורי דרך, שינוי דורש זמן, אל תציבו אתגרים לא מציאותיים, סבלנות, התמדה ואמונה יובילו אותך להישג הרצוי.

כל אחד/אחת והיעד שלה

לחיות נכון ובריא
זה לא רק להגיע למשקל שחלמת עליו.
זה הרבה יותר מזה.

לכל אחד ולכל אחת, נכון ומדויק משהו אחר.
זה האיזון התזונתי והבריאותי שלך.
זה לדעת איך להצליח לשמור עליו לאורך זמן.
זה להיראות כמו שרצית להיראות
וגם לדעת כמה אפשר להתפנק,

ולא פחות חשוב: זה להאמין בעצמך ולדעת שזה הדבר הנכון לך.

דברו איתי
Whatsapp icon
Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
נגישות