חדש! כל התוכניות של חלי ממן זמינות לרכישה באתר!!

דיאטת מיצים : האם שיטת צום מיצים יעילה?

דיאטת מיצים היא שיטת דיאטה המאפשרת ירידה מהירה במשקל.
לדיאטה הזו יש מספר שמות ,אך תכלס זו אותה גברת בשינוי אדרת : צום מיצים, ניקוי רעלים , דיטוקס ,דיאטת שייקים וכן הלאה.

דיאטה מיצים נמצאה בספרות כשיטה לא יעילה לאורך זמן על מנת להשיג ירידה איכותית במסת השומן.
גם אם לפעמים התחושה היא שהגזמתי ואני חייב משהו קיצוני על מנת לעשות ריסטרט למערכת העיכול ולגוף שלי – אין בשיטה זו שום היגיון רפואי ובריאותי.

צום מיצים – האם זה יעיל ובאמת עובד?

תמיד שתיית מיצים מצטיירת אצלנו כאכילה בריאה וחיובית, טעמי מיצים הם בהחלט מתוקים, טובים ומצננים בייחוד בעונת הקיץ.  אך יש לזכור שפירות הם מקור לסוכרים פשוטים הנספגים מהר במערכת העיכול. שילוב נוסף שניתן למצוא זה מיצים ירוקים שבהם מערבבים את הפרי עם עלים ירוקים מסוגים שונים כדי להגדיל את כמות הוויטמינים והמינרלים במשקה.

אנשים מנסים לפתוח בדיאטות מיצים מכל מיני סיבות: הראשונה היא ירידה מהירה במשקל,  או יריית פתיחה לאכילה בריאה יותר, או כי הם קיבלו המלצה מחבר שעשה זאת. כמו כן קיימת דיאטת מיצים לניקוי רעלים מהגוף.

אך האם זה באמת עובד עבור ירידה במשקל ושמירה על מדדי בריאות?

 

יתרונות וחסרונות של דיאטת מיצים – דטוקס:

אפשר לרדת במשקל מדיאטת מיצים, אך השאלה מה בעיקר יורד, ובדיאטות כאלו קיצוניות רב הירידה היא נוזלים ומסת שריר ולא מסת שומן. זוהי דיאטה שאינה פתרון לטווח ארוך ויכולה להיות מאוד מסוכנת לבריאות. באפריל 2019 פורסם כי אישה הגיעה לאשפוז עקב נזק מוחי ותת תזונה חריף בלתי הפיך כתוצאה מדיאטת מיצים ממושכת.

בדיאטת מיצים, רוב השייקים מתבססים על ירקות ופירות ואינם מכילים מקור מספק של חלבון.  גוף האדם זקוק לצריכה מינימלית של 0.8 גרם חלבון לק”ג משקל גוף על מנת לבנות שריר, קיום מערכת חיסונית, עצמות חזקות ובכללי להימנע מחסר וליצור מחלות שקשורות בתת תזונה.

בתהליך הכנת המיצים, הסיבים התזונתיים נותרים בחוץ. הסיבים מסייעים להרגיש שובע, מאטים את קצב העיכול ומאזנים את רמות הסוכר בדם. 

לכן, צום מיצים, שהינו שתייה רק של מיצים ביום יכולה להשאיר אותך לא מסופק, לא שבע, ואם רב המיצים הם על בסיס פירות , מקבלים כמות גדולה של סוכר במשקה אחד ולכן הלבלב ייצר כמות גדולה יותר של אינסולין על מנת לאזן את רמות הסוכר האקסטרה שהכנסנו לגוף, בשונה מהנורמה.

דיאטת מיצים


חסרונות נוספים של צום מיצים:

גם חוסר אכילה של כל אבות המזון כמו חלבונים, שומנים וסיבים  שמסייעים בעיכול ובאיזון של רמות סוכר, תורמים לייצור מוגבר של אינסולין על ידי הלבלב.

אם אתה טיפוס שמגיב בצורה לא טובה לשינויים דרסטיים ברמות הסוכר בדם, כשרמות הסוכר יצנחו מטה אתה תרגיש רע- זה יכול להתבטא בכאבי ראש ושלשולים.

השלשול מופיע בעקבות כמויות גדולות של סוכר שהגוף צריך לעכל בבת אחת. בתהליך העיכול, אין חומרים נוספים שמעכבים את ספיגת הסוכר כמו סיבים או שומן ולכן הסוכרים העודפים יתפנו דרך צואה מימית.

בנוסף, אכילה לא מספקת של קלוריות או של כל אבות המזון ( מקרונוטריינטים) הדרושים לקיום הצרכים הבסיסיים של הגוף,  יכולים להאט את המטבוליזם של הגוף במטרה לחסוך קלוריות על  ידי הגוף וגם ליצור הרגשה לא נעימה של חולשה.

רוב הסיכויים שאנשים אומרים שהם מרגישים בריאים יותר אחרי דיאטת מיצים  אבל זה בהחלט אפקט פלסבו. המערכות של הגוף שלנו מנקות ביעילות, בהעדר מחלה שמשפיעה על עבודתם, את כל הרעלים. זוהי ממש מערכת מובנית שכוללת עבודה משותפת ועצמאית של הכבד, הכליות ואף דרך העור.

מחקרים על דיאטת צום מיצים, דטוקס:

אין שום עדות מדעית שדיאטת מיצים היא בחירה נכונה על מנת לשפר את בריאותך באופן משמעותי, על אף שהפרסומות מתהדרות בכך שזה מוכח מדעית.
בשנת 2015 פורסמה סקירה מדעית שדיאטות מיצים אינן בטוחות לשימוש בבני אדם משום שכל המחקרים על בסיס בעלי חיים שניזונו משייקים של ירקות בלבד. נדרשים מחקרים נוספים על מנת להוכיח את יעילות דיאטה זו למטרת ירידה במשקל באופן חד משמעי.

הוויכוח על צום מיצים \ דיאטת מיצים :

צום מיצים ודיאטת מיצים הן שיטות שנויות במחלוקת עם הוכחות מדעיות מוגבלות התומכות ביעילותן. בעוד שחלק מהאנשים טוענים שהם חווים יתרונות מהדיאטות הללו, יש חששות לגבי תופעות לוואי שליליות אפשריות, כגון מחסור ברכיבים תזונתיים וקידום הרגלי אכילה לא בריאים. חשוב לשקול היטב את הסיכונים והיתרונות של דיאטות אלו ולהתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שמתחילים דיאטת מיצים.

החדשות הטובות – שיטת דיאטה חלי ממן

החדשות הטובות הם שקיימת דרך לרדת במשקל מבלי לשלם מחיר של איבוד שריר ונוזלים, כאבי ראש וחולשה. בשיטת חלי ממן אנחנו מציעים תזונה בריאה ומאוזנת המכילה את כל אבות המזון הדרושים לקיום הצרכים הבסיסים הקצובים לגוף, עם המלצה לאכילה של מזונות לא מתועשים , ללא כמויות גדולות של סוכר או צבעי מאכל מלאכותיים שעלולים לפגוע בבריאות.

מגוון רחב של תפריטים המספקים אלפי ארוחות בשילובים שונים שיכולים להתאים לכל עונה, אירוע, שבת וחג בשנה ויספקו את הצרכים הקלוריים והחלבונים ועדיין יספקו ירידה במשקל בצורה מאוזנת. שילוב של ירקות ופירות בשפיות יסייעו בהרגשת שובע, איזון סוכר וכמובן אכילתם לצד מזון בריא ובמינון מתאים תסייע להנות מהאפקט הטבעי של ניקוי רעלים שנעשה על ידי הכבד והכליות.

יש בשיטה גמישות רבה המתאפשרת דרך מגוון רחב של תחליפים, מתכונים טעימים והתאמה למגוון רחב של אנשים כמו העובדים במשמרות, נשים מניקות, טבעונים וכדומה.

המכתב של חלי

אשמח לראותך במפגשים של כל אחת מהקבוצות שלנו הנמצאים בפריסה ארצית – הרשמה כאן >>

קטגוריות: בריאות

    כתבות נוספות

    דברו איתי
    Whatsapp icon
    Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
    נגישות