חדש! כל התוכניות של חלי ממן זמינות לרכישה באתר!!

החוש השישי

חמשת החושים: ראיה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש הם מעין אנטנות שמכוונות לגירויים הפיזיים בחיינו. הורגלנו מילדות להשתמש רוב הזמן רק בהם, כשלמעשה קיימות עוד 6 יכולות אינטלקטואליות:

תפיסה – תפיסה היא הפרשנות שאנו נותנים למציאות. תפיסה היא לא אמת, היא רק האמת שלי. שני אנשים יכולים להיקלע למצב דומה ועם זאת כל אחד מהם יגיב אחרת ויחווה את האירוע בדרך שונה. מכאן שאנו יכולים לבחור את התפיסה שלנו. ואם נדע להיות מודעים לתפיסות לא מעודכנות בחיינו, הרי שיש בידנו את הכוח לשנותם.

רצון – הרצון הוא הכוח שלוקח את כל המחשבות שלנו וממקד אותן לדבר אחד, מרכז ומכוון למטרה מסוימת. מכאן שחשוב שנגדיר ונדע בדיוק מה ברצוננו להשיג. ולא נסתמך על המזל שאולי באורח פלא יתרחשו הדברים מאליהם.

דמיון –האם אתם זוכרים כיצד שיחקתם בילדותכם? לאן נעלם העולם העשיר של אבירים ופיות? מתי בדיוק הפסקנו לדמיין? אלברט איינשטיין אמר פעם שהדמיון הוא הצצה להמשך המציאות. בכל פעם שאתם מוצאים את עצמכם מדמיינים רק תסריטים רעים – שאלו את עצמכם האם זה מקדם אתכם? זכרו: כל דבר שקיים בעולם- התחיל בדמיון של מישהו…

זיכרון – הזיכרון שלנו סלקטיבי. הרבה פעמים אנו נוטים לזכור רק את הדברים הרעים, היכן נכשלנו ובמה טעינו. עלינו להתחיל ללמוד לזכור ולהתרכז בדברים הטובים. לשנן לעצמנו את ההצלחות, איפה היינו טובים, היכן פעלנו כראוי.

אינטואיציה– היא היכולת לקלוט אנרגיה מאדם או מהסביבה, שלא בדרך ההיגיון והשכל. לפעמים היא יכולה להיות מנוגדת לחמשת החושים הרגילים. היא ההקשבה לקול הפנימי שלנו.

שיקול דעת – יכולת הבחירה של המחשבות שלנו. היכולת לבדוק איזה מחשבה מקדמת אותי ואיזה לא.

באפשרותנו להעצים ולפתח כוחות אלו, ע’י אימון ותרגול בדיוק כמו שאר השרירים בגופנו.

לדעת איך לבקש:

לאחר הבנת היכולות העצומות שיש למוח ולמחשבה שלנו, קל יותר להבין משפטים כמו:

-‘הכל מתחיל במחשבה’ או ‘מחשבה יוצרת מציאות’.

גם כשמבקשים או רוצים משהו – צריך לדעת איך:

הגדרת מה אני רוצה! – לא יכול, לא צריך, לא אשתדל ולא אנסה, אלא רוצה!!! להיות מאוד ספציפיים, ולנסח את הבקשה בצורה חיובית. אחת השיטות בעלת השפעה עצומה על התת מודע, היא הכנת ‘כרטיסי יעד’. כרטיסים אלו הן סוג של התחייבות. על גבי כל כרטיס כתבו את תאריך היעד של הדבר אותו אתם רוצים להשיג, ונסחו בקצרה, בלשון הווה, עד כמה אתם מאושרים ומלאי תודה על שהשגתם את מבוקשכם. שימו את הכרטיס בכיס הבגד, ובכל יום הוציאו אותו וקראו מתוכו. תת המודע אינו יכול להבחין בין דמיון למציאות. ככל שתרבו לנהוג כך, תקדמו את התגשמות מבוקשכם.

אמונה – לאחר שאנו יודעים מה אנו רוצים, עלינו להאמין שנוכל להשיג זאת! אחת הדרכים לפיתוח אמונה שכזו היא – הכרת תודה! לדעת להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה. לדעת שהכל קורה לטובה. לאהוב את עצמנו ולהאמין שמגיע לנו לקבל את כל השפע והטוב שהעולם מציע לנו.

קבלה – להרגיש ולפעול, כבר עכשיו,בזמן הווה, כאילו השגנו את הדבר. לעשות פעילויות פיזיות כאילו כבר אותו דבר בידינו. לדמיין את האושר והשמחה שמציפה א גופנו בעקבות השגת הדבר אותו רצינו. כתבו תיאור מדויק של חייכם בזמן הווה. מהו החזון שלכם, כיצד אתם רוצים שחייכם ייראו? כל מה שתכתבו, ישמש כמגדלור המכוון את חייכם, לאן שברצונכם להגיע!    אל תשאלו איך. ה’איך’ מגיע. ומהר יותר מכפי שאתם מסוגלים לשער….

קטגוריות: כללי

    כתבות נוספות

    דברו איתי
    Whatsapp icon
    Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
    נגישות